RocketGenius - Gravity Forms Akismet - en to de translation catalogue (13 entries)

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Akismet enabled
de: Akismet aktiviert

en: Enable to protect this form's entries from spam using Akismet
de: Aktivieren, um die Einträge in diesem Formular mit Akismet vor Spam zu schützen

en: Content
de: Inhalt

en: Subject
de: Betreff

en: Email
de: E-Mail

en: Last Name
de: Nachname

en: First Name
de: Vorname

en: Akismet Settings
de: Akismet-Einstellungen

en: This entry has been marked as spam.
de: Dieser Eintrag wurde als Spam markiert.

en: To use this add-on, please visit the Forms -> Settings page to enable Akismet integration
de: Um dieses Add-on zu verwenden, besuche bitte die Seite Formulare -> Einstellungen, um die Akismet-Integration zu aktivieren.

en: The Akismet plugin is either inactive or not installed.
de: Das Akismet-Plugin ist entweder inaktiv oder nicht installiert.

note: Description of the plugin
en: Enhance Gravity Forms with advanced spam protection, powered by Akismet.
de: Erweitere Gravity Forms mit dem fortschrittlichen Spam-Schutz von Akismet.
