RocketGenius - Gravity Forms Akismet - en to fr translation catalogue (14 entries)

en: Enabled
fr: Activé

en: Content
fr: Contenu

en: Subject
fr: Sujet

en: Website
fr: Site web

en: Email
fr: E-mail

en: Last Name
fr: Nom

en: First Name
fr: Prénom

en: The Akismet plugin is either inactive or not installed.
fr: L‘extension Akismet est soit inactivée ou non installée.

note: Description of the plugin
en: Enhance Gravity Forms with advanced spam protection, powered by Akismet.
fr: Améliorez Gravity Forms avec une protection avancée contre les indésirables, propulsée par Akismet.

en: To use this add-on, please visit the Forms -> Settings page to enable Akismet integration
fr: Pour utiliser ce module, veuillez vous rendre sur la page Formulaires -> Réglages pour activer l‘intégration d‘Akismet.

en: This entry has been marked as spam.
fr: Cette entrée a été marquée comme indésirable.

en: Akismet Settings
fr: Réglages Akismet

en: Enable to protect this form's entries from spam using Akismet
fr: Activer la protection des entrées de ce formulaire contre les indésirables à l‘aide d‘Akismet

en: Akismet enabled
fr: Akismet activé
