RocketGenius - Gravity Forms Akismet - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Enabled
it: Abilitato

en: Akismet enabled
it: Akismet è abilitato

en: Enable to protect this form's entries from spam using Akismet
it: Abilita Akismet per proteggere le voci di questo modulo dallo spam

en: Content
it: Contenuto

en: Subject
it: Oggetto

en: Website
it: Sito web

en: Last Name
it: Cognome

en: First Name
it: Nome

en: Akismet Settings
it: Impostazioni di Akismet

en: This entry has been marked as spam.
it: Questa voce è stata contrassegnata come spam.

en: To use this add-on, please visit the Forms -> Settings page to enable Akismet integration
it: Per utilizzare questo add-on, vai alla pagina Moduli -> Impostazioni e abilita l'integrazione di Akismet.

en: The Akismet plugin is either inactive or not installed.
it: Il plugin Akismet non è attivo o non è installato.

note: Description of the plugin
en: Enhance Gravity Forms with advanced spam protection, powered by Akismet.
it: Migliora Gravity Forms con una protezione avanzata dallo spam, grazie ad Akismet.

note: Plugin Name of the plugin
en: Gravity Forms Akismet Add-On
it: Add-On Akismet di Gravity Forms
