RocketGenius - Gravity Forms Akismet - en to ja_JP translation catalogue (15 entries)

en: Enabled
ja_JP: 有効

en: Akismet enabled
ja_JP: Akismet を有効化した

en: Enable to protect this form's entries from spam using Akismet
ja_JP: Akismet を使用してこのフォームのエントリーをスパムから保護するには有効にします

en: Content
ja_JP: コンテンツ

en: Subject
ja_JP: 件名

en: Website
ja_JP: サイト

en: Email
ja_JP: メール

en: Last Name
ja_JP: 姓

en: First Name
ja_JP: 名

en: Akismet Settings
ja_JP: Akismet の設定

en: This entry has been marked as spam.
ja_JP: このエントリーは「スパム」としてマークされています。

en: To use this add-on, please visit the Forms -> Settings page to enable Akismet integration
ja_JP: このアドオンを使用するには、「フォーム」>「設定」ページにアクセスして、Akismet の統合を有効にしてください。

en: The Akismet plugin is either inactive or not installed.
ja_JP: Akismet プラグインが無効化であるか、インストールされていません。

note: Description of the plugin
en: Enhance Gravity Forms with advanced spam protection, powered by Akismet.
ja_JP: Akismet を活用した高度なスパム保護機能で Gravity Forms を強化します。

note: Plugin Name of the plugin
en: Gravity Forms Akismet Add-On
ja_JP: Gravity Forms Akismet アドオン
