RocketGenius - Gravity Forms Akismet - en to pt translation catalogue (13 entries)

en: Enabled
pt: Activado

en: Akismet enabled
pt: Akismet activado

en: Enable to protect this form's entries from spam using Akismet
pt: Active para proteger os registos deste formulário contra spam utilizando o Akismet

en: Content
pt: Conteúdo

en: Subject
pt: Assunto

en: Website
pt: Site

en: Last Name
pt: Último nome

en: First Name
pt: Primeiro nome

en: Akismet Settings
pt: Definições do Akismet

en: This entry has been marked as spam.
pt: Este registo foi marcado como spam.

en: To use this add-on, please visit the Forms -> Settings page to enable Akismet integration
pt: Para utilizar este add-on, visite a página Formulários -> Definições para activar a integração do Akismet

en: The Akismet plugin is either inactive or not installed.
pt: O plugin Akismet está inactivo ou não está instalado.

note: Description of the plugin
en: Enhance Gravity Forms with advanced spam protection, powered by Akismet.
pt: Melhore o Gravity Forms com protecção avançada contra spam, fornecida pelo Akismet.
