Plugins - WP-PageNavi - Stable (latest release) - en to vi_VN translation catalogue (36 entries)

en: Yes
vi_VN: Có

en: No
vi_VN: Không

en: Settings
vi_VN: Thiết lập

en: PageNavi Settings
vi_VN: Tùy chọn PageNavi

en: Text For Number Of Pages
vi_VN: Văn bản cho số trang

en: The current page number.
vi_VN: Số trang hiện tại.

en: The total number of pages.
vi_VN: Tổng số trang.

en: The page number.
vi_VN: Số trang.

en: Text For Page
vi_VN:  Văn bản cho trang

en: Text For Last Page
vi_VN: Văn bản cho trang cuối

en: Text For Previous Page
vi_VN: Văn bản cho trang trước

en: Text For Next Page
vi_VN: Văn bản cho trang sau

en: Text For Previous ...
vi_VN: Văn bản cho trang trước ...

en: Text For Next ...
vi_VN: Văn bản cho trang sau ...

en: Text For Current Page
vi_VN: Văn bản cho trang hiện tại

en: Use pagenavi-css.css
vi_VN: Sử dụng pagenavi-css.css

en: Normal
vi_VN: Bình thường

en: Drop-down List
vi_VN: Danh sách thả xuống

en: For example, WP-PageNavi will display: Pages 1, 2, 3, 4, 5, 10, 20, 30, 40, 50.
vi_VN: Ví dụ, WP-PageNavi sẽ hiển thị: Trang 1, 2, 3, 4, 5, 10, 20, 30, 40, 50.

en: Enter 0 to disable.
vi_VN: Nhập 0 để vô hiệu hóa.

en: Settings <strong>saved</strong>.
vi_VN: Cài đặt <strong>lưu</strong>.

en: Number Of Pages To Show
vi_VN: Số trang để hiển thị

en: Number Of Larger Page Numbers To Show
vi_VN: Số trang lớn hơn để hiển thị

en: Show Larger Page Numbers In Multiples Of
vi_VN: Hiện số trang lớn hơn trong bội số của

en: Page %CURRENT_PAGE% of %TOTAL_PAGES%
vi_VN: Trang %CURRENT_PAGE% trên %TOTAL_PAGES%

en: Text For First Page
vi_VN: Văn bản cho trang đầu

en: &laquo; First
vi_VN: &laquo; Trang đầu

en: Last &raquo;
vi_VN: Trang cuối &raquo;

en: Page Navigation Style
vi_VN: Phong cách phân trang

en: Always Show Page Navigation
vi_VN: Luôn hiển thị phân trang

en: Show navigation even if there's only one page.
vi_VN: Hiển thị phân trang ngay cả khi chỉ có một trang.

en: Leaving a field blank will hide that part of the navigation.
vi_VN: Để trống một trường sẽ ẩn một phần của phân trang.

en: For example, if mutiple is 5, it will show: 5, 10, 15, 20, 25
vi_VN: Ví dụ, nếu là bội số của 5, nó sẽ hiển thị: 5, 10, 15, 20, 25

en: Page Navigation Options
vi_VN: Tùy chọn phân trang

note: Description of the plugin
en: Adds a more advanced paging navigation to your WordPress blog
vi_VN: Thêm một phân trang cao cấp hơn vào blog WordPress của bạn

en: Larger page numbers are in addition to the normal page numbers. They are useful when there are many pages of posts.
vi_VN: Số trang lớn hơn ngoài các số trang bình thường. Nó rất hữu ích khi có nhiều trang bài viết.
